NIEBIESKIE IGRZYSKA - DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
Niebieskie Igrzyska w naszym przedszkolu
W naszym przedszkolu odbyły się radosne obchody Niebieskich Igrzysk, które nawiązują do Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, obchodzonego 2 kwietnia.
To wyjątkowa inicjatywa łącząca sport z edukacją oraz budowaniem postawy akceptacji i empatii wobec osób w spektrum autyzmu.
Zgodnie z tradycją tego dnia wszyscy ubraliśmy się na niebiesko – jest to symbol solidarności z osobami z autyzmem. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w wielu przygotowanych strefach, takich jak m.in. strefa edukacyjna, sportowa czy taneczna. Każda z nich dawała możliwość rozwijania różnych umiejętności, a przede wszystkim sprzyjała wspólnej zabawie, integracji i wzajemnemu wsparciu.
Podczas zajęć edukacyjnych przedszkolaki dowiedziały się, czym jest autyzm oraz jak ważne są życzliwość, zrozumienie i akceptacja różnorodności.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały medale i dyplomy za aktywny udział, a wspólnym, radosnym akcentem było odśpiewanie hymnu Niebieskich Igrzysk.
Był to wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, integracji oraz ważnych wartości, które pozostaną z nami na długo.